by

Co mají dnešní mladí proti vážné hudbě?

Neříkám, že jsem nějaký fanatik do vážné hudby, nicméně mi nevadí se u nějaké práce na počítači (překládání), či prostě nějaké činnosti, zaposlouchat do půvabné Mozartovy hudby.

A proč taky ne? Vždyť na tom přece není nic špatného, má rodina se na mě také dívá velice zvláštními pohledy a mě by jen zajímalo proč. Dle mého názoru je milionkrát lepší pustit si Mozarta, než poslouchat jedny z těch dnes rádoby moderních stylů hudby jako rock, hip-hop, či dokonce metal.

Metal konkrétně je hudba, která svou hlasitostí a nesmyslností musí dle mě mít vliv i na lidský mozek, konkrétně na čelní lalok.

Dovolte mi vybrat z výše odkazovaného textu pár citací.

a ti, kdo poslouchají heavymetalovou hudbu, páchají častěji sebevraždu.

Taková hudba má tedy, podle odborných studií, na lidi negativní účinek, tudíž nechápu, z jakého důvodu ji někteří jedinci stále poslouchají.

Rocková hudba nezpůsobila jen poškození hipokampu, ale zapříčinila i atrofii čelního laloku, což pravděpodobně ovlivňuje morální hodnoty, schopnost se učit a rozumové uvažování.

Neříkám, že by každý měl poslouchat vážnou hudbu, avšak vůbec nerozumím tomu, proč si dnešní společnost záměrně ničí své zdraví.

Ne, nechodím každý den na jiný koncert vážné hudby, jak by vás po přečtení valné části tohoto článku mohlo napadnout, jen si přeji, aby lidé více přemýšleli nad tím, co dělají, a když se osoba trochu vymyká zajetým zvyklostem (protože je považuje za nesmyslné apod.), tak na ni přece nebudu hledět skrz prsty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *